بهینه سازی سایت
  • ۱۵:۲۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
  • بازدید: 3958

معنای لغوی سئو (SEO) که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی برای موتورهای جستجو حائز اهمیت می باشد...

چرا باید سایت را بهینه سازی (سئو)  کنیم؟

معنای لغوی سئو (SEO) که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی برای موتورهای جستجو حائز اهمیت می باشد. اهمیت سئو و بهینه سازی سایت از آنجایی آغاز میشود که بیشتر افراد برای رسیدن به محصولات و خدمات مورد نظر خود از موتورهای جستجو استفاده میکنند. بیش از 70 درصد معاملات و تجارت ها از طریق موتور های جستجو شروع می شود

طبق بررسی های آماری در آخرین ماه سال 2013 سهم جستجوی 4 موتور برتر جهان به شرح زیر است:

Google با 64 درصد جستجو در رتبه اول قرار دارد.

Bing با 20 درصد جستجو در رتبه دوم قرار دارد.

Yahoo با 14 درصد جستجو در رتبه سوم قرار دارد.

Ask با 14 درصد جستجو در رتبه چهارم قرار دارد.

آیا وب سایت من به سئو نیاز دارد؟

همانطور که گفته شد بخش زیادی از ترافیک های اینترنتی از طریق موتورهای جستجو به وب سایت شما روانه خواهد شد. اگر وب سایت شما در صفحات اول موتورهای جستجوگر رتبه بالایی نداشته باشد. امکان دسترسی به سایت شما کمتر خواهد بود!

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت میکند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی میباشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ میبرد و شما را در بازار معرفی میکند.

چرا وب سایت من باید برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود؟

لغاتی که دارای بیشترین جستجو در موتورهایی نظیر گوگل و یاهو و...هستند، به شدت ارزشمند محسوب میشوند. حال اگر کمک کنیم تا بازدیدکنندگان به طور هدفمند وارد وب سایت شوند، بدیهی است که بیش از هر شاخه تبلیغاتی دیگر میتواند درآمدزا باشد. سرمایه گذاری در مسیر سئو چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ مالی میتواند بازگشت استثنایی را در مقایسه با انواع دیگر بازاریابی به همراه داشته باشد.

موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند، ولی برای دیدن سایت شما نیاز به کمک دارند. ربات ها در موتورهای جستجو نظیر گوگل همیشه در حال خزیدن هستند تا بتوانند وب سایت شما را عمیق تر بررسی کنند و نتایج بهتری به کاربران ارائه دهند. البته محدودیت هایی در این مسیر برای موتورهای جستجو وجود دارد. در صورتی که سئو به درستی انجام شود، مطمئناً سایت شما بسیار بهتر در نتایج گوگل مشاهده میشود. بدیهی است سئو به روش غلط (سئو سیاه)، میتواند باعث دفع همیشگی وب سایت شما در نتایج یک موتور جستجو شود و قابلیت رویت شدن را به حداقل میرساند.

هر چه بهینه سازی سایت شما درست تر باشد، رتبه بیشتری کسب خواهید کرد و به صفحات اول گوگل و دیگر موتورهای جستجو نزدیکتر می شوید. همانطور که قبلاً هم ذکر شد 75 درصد کاربران، بر روی نتایج 1 تا 5 موتور جستجوی گوگل کلیک میکنند. پس برای بدست آوردن این رتبه از همین امروز اقدام کنید تا زودتر موفق شوید...

نظرات:

نظر خود را در مورد این مطلب ارسال کنید:


امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت