پشتیبانی سایت
  • ۱۵:۳۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  • بازدید: 3988

پشتیبانی وب سایت سرویسی است که به شما این امکان را می دهد که وب سایت خود را بروز نگه دارید. همچنین به شما کمک می کند که ترافیک خود را افزایش داده در نتیجه کاربران بسیاری را به سمت سایت خود جذب کنید. به طور کلی پشتیبانی سایت شامل سه قسمت پشتیبانی فنی، محتوایی و امنیتی می شود.

در دوره ای که اینترنت و دنیای وب یکی از مهم ترین ابزار های ارتباطی به شمار می روند و تعداد بالایی از شهروندان ایرانی روزانه حدود 2 ساعت از وقت خود را در اینترنت گذرانده و به وب گردی میپردازند، داشتن یک وب سایت حرفه ای و کارآمد یک نیاز اولیه به حساب می آید. امروزه طراحی سایت برای شرکت ها، سازمان ها و حتی حرفه های کوچک جنبه تجملاتی خود را از دست داده و آنها بیشتر به جنبه های اطلاع رسانی، تجاری و بازار یابی یک وب سایت اهمیت می دهند.
در این راستا نگه داری و به روز رسانی سایت یکی از همه ترین وظایف مدیر سایت محسوب می شود. به جرئت می توان گفت اهمیت پشتیبانی و به روز رسانی سایت به همان اندازه ایست که طراحی و امکانات سایت مهم است دلیل این امر هم ساده است زیرا یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی رنکینگ سایت در موتور های جستجو می باشد. اهمیت بالای پشتیبانی و به روز رسانی در سایت ها آنجا مشهود می شود که اگر شما سایت خود را به روز رسانی نکنید، کیفیت اولیه اش را از دست خواهد داد، قدیمی و ناکارآمد می شود. بدین ترتیب رتبه سایت شما در موتور های جستجوگر تنزل خواهد داشت. همه ی این توضیحات به این معنا هستند که شما برای داشتن یک سایت به روز یا باید زمان زیادی را صرف به روز رسانی سایت کنید یا این کار را به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید.
برای ارائه تعریفی برای پشتیبانی سایت می توان گفت: پشتیبانی وب سایت سرویسی است که به شما این امکان را می دهد که وب سایت خود را بروز نگه دارید. همچنین به شما کمک می کند که ترافیک خود را افزایش داده در نتیجه کاربران بسیاری را به سمت سایت خود جذب کنید.
به طور کلی پشتیبانی و نگه داری یک وب سایت شامل سه کار است:
1_ پشتیبانی و نگه داری فنی
2_ پشتیبانی و نگه داری محتوایی
3_ پشتیبانی و نگه داری امنیتی

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این سه نوع پشتیبانی هر کدام را به صورت خلاصه معرفی می کنم:

پشتیبانی و نگه داری فنی
پشتیبانی فنی یک سایت محدوده ای از خدمات است که با که با کمک نرم افزار ها و یا سخت افزار های کامپیوتری یا دیگر وسایل الکترونیکی ارائه می شود. به طور کلی شرکت هایی که خدمات پشتیبانی را ارائه می دهند تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا مشکلات سایت را بر طرف کنند.
پشتیبانی فنی سایت شامل رفع مشکلات وب سایت، پاسخ گویی به سوالات، راهنمایی و آموزش، بکاپ گیری و بازاریابی، جابه جایی  وب سایت و انتقال آن به هاست جدید در صورت نیاز و ... می شود.

پشتیبانی و نگه داری محتوایی
یکی دیگر از نیاز های یک وب سایت پویا بروز رسانی محتوایی و تولید محتوا و قرار دادن آنها در سایت شامل: اخبار، به روز رسانی قیمت کالا ها و ...می باشد که خود از اهمیت بالایی بر خوردار است. پشتیبانی محتوایی یک سایت شامل بروز رسانی محتوایی و تولید محتوا در وب می شود.

پشتیبانی و نگه داری امنیتی
از آنجایی که وب سایت ها همواره در دسترس کاربران اینترنت از جمله: هکر ها، سارقان اطلاعات و ... هستند امنیت آنها از جمله مهم ترین مواردی ست که باید روی آن سرمایه گزاری کرد. امروزه تهدیدات امنیتی متعدد مانند: هک شدن وب سایت، سرقت اطلاعات، از کار انداختن وب سایت و دیگر تهدیدات از جمله رایج ترین اتفاقات به حساب می آیند که بسیاری از سایت های مهم و حرفه ای را دچار مشکل کرده اند. هر چقدر تجارت شما به اینترنت و وب سایت شما وابسته باشد اهمیت حفاظت از سایت شما حیاتی تر و جدی تر می شود. این که فکر کنیم تنها با طراحی یک سایت حرفه ای توسط یک شرکت قوی در این زمینه یا یک نرم افزار امنیتی می تواند ایمنی سایت ما را تضمین کند باوری کاملا غلط است. وب سایت های بسیار مهمی در سراسر جهان متعلق به سازمان های امنیتی با دارا بودن تیم های کارشناسی امنیتی
شبانه روز 10 ها بار مورد حمله موفقیت آمیز هکر ها می گیرند.
در این زمینه سرویس های متعددی برای سطوح مختلف وب سایت و نگه داری وب سایت ها ارائه می شوند. برخی از این سرویس ها شامل:
. بالا بردن ضریب امنیتی وب سایت
. بازیابی سیستم در صورت بروز حملات هکری یا ویروسی
. طراحی سیستم های مطمئن پشتیبان گیری


نظرات:

نظر خود را در مورد این مطلب ارسال کنید:


امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت